• image1.jpg
  • image5.jpg

SCOALA GIMNAZIALA ”BARBU IONESCU” - URZICUTA

COMISIA PENTRU EVALUAREA SI ASIGURAREA CALITATII

In anul şcolar 2015/2016 comisia pentru evaluarea si asigurarea calitatii, in urmatoarea componenta:

Cîrneanu Cristina, coordonator  - Decizie numire Comisie CEAC

• Gavrilă Carmen Monica , membru,
        • Grigorie Liliana, membru,
        • Bărăscu Ileana Marinela, membru
        • Anghelea Floriana, reprezentant al sindicatului
        • Puncea Ramona, reprezentant al parintilor
        • Micu Valentin Ciprian, reprezentant al Consiliului Local

OBIECTIVE

OBIECTIV FUNDAMENTAL

Implementarea unui sistem de management al calitatii bazat pe o politica, o structura organizata si o documentatie care sa permita monitorizare evaluarea, interventia preventiva si îmbunatatirea continua a calitatii.

OBIECTIVE GENERALE

Corelarea politicii de asigurare a calitatii în educatie cu orientarile promovate la nivel national, european si mondial.
Asigurarea predarii, învatarii si cercetarii de calitate în scopul dezvoltarii personale si profesionale a elevilor.
Realizarea unui proces educativ de calitate.
Dezvoltarea unei culturi a calitatii în unitatea de învatamânt atât la nivelul personalului didactic cât si al elevilor

OBIECTIVE SPECIFICE

Îmbunatatirea continua a procesului instructiv – educativ

Buna relationare a actorilor procesului educativ