0251-317.685

• First Slide

Sub deviza „In limitele impuse, cu resursele existente,intr-un ritm propriu, bazati pe convingerea cã toate au un inceput, sã incercãm sã facem singuri ceea ce asteptãm de la altii !”, scoala noastra are usile deschise pentru toti copiii si este preocupata de descoperirea talentelor, cultivarea si dezvoltarea acestora pentru obtinerea de performante, precum si pentru continuarea studiilor intr-o forma de invatamant post-gimnazial.

Scoala noastra urmareste, prin educatia pe care o ofera copiilor sa devina initiator, sustinator si catalizator al comunitatii, continuator al traditiilor locale.

Învățământul gimnazial este parte componentă a învățământului general obligatoriu și se axează pe opt domenii de competenţe-cheie care determină profilul de formare a elevilor, cu scopul de a-i familiariza cu o abordare pluri și transdiciplinară a domeniilor cunoașterii.

Acesta garantează elevilor accesul la cultură, prin dezvoltarea libertății de a-și spori universul spiritual pentru a accede la valorile culturii naționale și universale.

Învăţământul secundar inferior sau gimnazial cuprinde clasele V - VIII.

Absolvenţii învăţământului gimnazial dobândesc diploma de absolvire, parte a portofoliului educaţional, şi foaia matricolă, parte a portofoliului educaţional.

GRĂDINIȚĂ

Construim împreună inimi deschise și minți curajoase încă din primii ani ai copilăriei

PRIMAR

Copiii fericiți învață cu plăcere fundamentând astfel competențe pentru viitor